Jak vybrat nosiče lyží?

Při výběru nosiče je třeba si nejprve určit, jaký typ a počet lyží nebo snowboardů chceme převážet a jaké možnosti montáže náš automobil nabízí. Poté se můžeme rozhodovat podle konkrétního provedení. Existuje celá řada nosičů a nemusíme se obávat, že bychom nenašli takový, který by nesplnil naše požadavky.

Rychlé odkazy:
Nejoblíbenější nosiče lyží či snowboardů
Nosiče s možností uzamčení ke střešnímu nosiči
Nosiče lyží či snowboardů do 1000 Kč

Odkazy na osvědčené výrobce nosičů: Thule

 

Jaký je maximální možný počet párů lyží na nosiči?

Nosiče se liší v provedení a především v šířce ložné plochy. Čím větší je tato plocha, tím více je na nosiči místa. Po běžnou rodinu postačí nošič pro 4 lyže či 2 snowboardy.

 

Je možné lyže k nosiči uzamknout?

Ano, je to možné. Většina nosičů umožňuje uzamčení lyží přímo k nosiči. Pokud není nosič vybaven zabudovaným zámkem, je možné dokoupit přídavný zámek.

 

Lze nosič lyží přímo uzamknout?

Některé nosiče nabízejí možnost uzamknout je přímo ke střešnímu nosiči. Pokud tuto možnost nosič nenabízí, takže hrozí riziko, že nám budou lyže či snowboard ukradeny i s nosičem.

 

Jaké další možnosti mohou nosiče nabízet?

Kromě možnosti uzamknout lyže nám nosiče mohou nabídnout i jiné možnosti, které nám usnadní jejich používání. Mezi takové funkce paří například možnost uchycení lyžařských hůlek nebo vysouvání nosiče pro snadnější uchycení lyží.

Vysouvání nosiče funguje tak, že se nosič vysune mimo střechu vozidla a tím dojde k usnadnění naložení a vyložení lyží či snowboardů. Jakmile je nakládání dokončeno, nosič se opět zasune na své místo. Pokud nosič tuto možnost nabízí (stejně jako možnost uchycení hůlek), bude tato informace zmíněna ve specifikaci výrobku.
 

Vybrat Nosič lyží podle parametrů